Instagram Kullanımın da Türkiye Kaçıncı Sırada?

Yazar: ServisBudur

Instagram Kullanımın da Türkiye Kaçıncı Sırada?

2019 verilerine göre, dünya çapında en spesifik Instagram kullanıcıları olan ülke, Türkiye ise 6. sırada. Türkiye’de aşağıdaki gibi gözlemlenen Instagram ile Japonya’da 24 milyon kullanıcıya 34 milyon kullanıcısı var.

Ajans Basın Instagram kullanımı ile ilgili araştırmaları inceler. Statista verilerinden ve medyadan gelen yansımalardaki Agency Press verilerine göre Amerika, 2019 yılında dünyadaki en fazla Instagram kullanıcısına sahipti. 110 milyon kullanıcıyla, en yakın rakibi ile liderin neredeyse iki katı listede olduğu analiz edildi. Amerika'yı hemen ardından Brezilya, 66 ülkede, 2, 64 milyon kullanıcı ile Hindistan, sırasıyla kendi ülkelerinde, Endonezya, Rusya, Türkiye, Japonya, İngiltere, Meksika ve Almanya'da tespit edilen listenin ilerlemesinde 3 yer aldı. Böylece, 34 milyon Türk Instagram kullanıcısını gideren listenin 6. Maddesini görüyoruz. Toplam Instagram kullanıcısı sayısı 850 milyonu aşan geçen yıla göre 50 milyondan fazla arttı.

ITS Media ve Ajans Press tarafından yürütülen medya araştırmasında, konu hakkındaki yazılı basına yansıyan haberlerin miktarı da belirlendi. 2019'un başından beri Instagram ile ilgili 12 bin 348 basında çıkan haberlere yer verildi. Özellikle, yeni bir uygulama haline gelecek olan Yeni'nin yeni güncelleme sayısı, kullanıcıyı ikiye böler. Instagram, kullanıcısı üstünde ki baskısını azaltması için, dünyanın çeşitli ülkelerindeki beğenilerin sayısını deneme amacıyla gizlemeye başladı, bu haber en son çevrimiçi medyada en çok konuşulan ve tartışılan konu olarak görüldü.