İnstagram da Beğeni Gizliliği

Yazar: ServisBudur

İnstagram da Beğeni Gizliliği

Size Instagram'ın diğer insanları gizlemek için bir fikri olduğunu söylüyoruz. Kanada'da deneme sürümünü başlatan Instagram, uygulamayı yavaş yavaş uygulamaya başladı.

Peki neden Instagram neden siliyor? Bu soru hepimiz için bir merak. Instagram bu soruyu cevapsız bırakmaz. "Arkadaşınızın paylaşım yaptığı fotoğrafa ve videoya bakmasını istemektedirler. Fotoğraflarınızdan kendi beğenilerinizi görebilirsiniz devam edebilirsiniz, ama arkadaşınızın gönderinin ne kadar sevildiğini görmeyecek. Uygulama birkaç kişinin adı ve diğerleri şeklinde gerçekleşecek. Yalnızca hangi fotoğrafların ve kaç tanenin beğendiğini görebilirsiniz.

Instagram, kullanıcıların beğenme sayısına göre birbirlerini yargıladıkları bir platform haline geldi ve çoğu kullanıcının beğenmediği için güven eksikliği olduğu kabul edildi. Instagram yetkilileri, bu faktörün bu kararı vermede çok etkili olduğunu belirtti.

Kullanıcılar bu karara çok duyarlıdır. Beğeni sayısından memnun olduğunu düşündüğümüz izleyici, bu karardan memnuniyetsizliğini #InstagramDELETE etiketi ile dile getirdi. Bu durumda, kullanıcı Instagram'ı silmek için Instagram'ın yetkisini tehdit eder.

Mayıs ayında Kanada’dan başlayarak BBC’ye konuşan Instagram yetkilileri, Perşembe, Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda, İtalya, Japonya ve Brezilya’dan işlemlerin yapılacağını söyledi. Türkiye’de ne zaman başvuru yapacağımızı bilmiyoruz.

Agram bu değişikliğin herkesin Instagram'daki deneyiminden nasıl faydalanabileceği hakkında daha fazla şey öğrenmek için sabırsızlanıyorlar. Instagram, kullanıcılarına uygulamayı tam olarak uygulama konusunda bir sinyal veriyor.

Instagram'ın daha fazla gönderi daha eşittir sonra kullanabileceği daha büyük bir havuz fikri hakkında konuştuk. Kısacası, takdir etmeyen kullanıcılar daha fazla yayın paylaşabilecek, böylece Instagram daha fazla veri alabilecektir. Bu sadece teori.

Öte yandan, Instagram'daki şirket hesapları bu adımı hiç beğenmeyecek. Instagram için yapılan bu güncelleme aynı zamanda uzun vadede kullanıcı deneyimini de geliştirebilir, ancak marka ve şirket hesaplarının rakip analizlerden etkilenmesi muhtemel. Bununla birlikte, markanın Instagram'daki sıradan kullanıcılara hitap ettiğini, uzun vadede Instagram'da olduğunu düşünürsek, Facebook grupları platform kullanım süresini uzatacak ve kullanıcıları sıkmayacak hamleler yapacak.